SUB organizē tikšanos par Biznesa inkubatora izveidi Salaspils novadā

  • -

Šī gada 12. janvārī Salaspils novada domē tika pārrunāta ideja par Biznesa inkubatora izveidi Salaspils novadā. Apspriedē piedalījās Rīgas plānošanas reģions, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), Ekonomikas ministrija, Rīgas Tehniskā Universitāte (RTU) un Salaspils novada dome. Tikšanos rīkoja Salaspils uzņēmēju biedrība (SUB).

Jau drīzumā Salaspilī plānots realizēt divus lielus projektus, kas radīs būtisku ietekmi Salaspils uzņēmējdarbības attīstībā. Viens no tiem ir Rail Baltica sauso kravu termināls, kas veidos jaunu industriālo zonu. Otrs – uzņēmuma NP Properties industriālais parks, kas dotu iespēju Salaspilī darbību uzsākt aptuveni 40 jauniem uzņēmumiem.

Redzot potenciālu uzņēmējdarbības vides attīstībai, Salaspils uzņēmēju biedrība un Salaspils novada dome ir ieinteresētas Biznesa inkubatora izveidē. Kā minēja Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars: “Zinātnieku potenciāls ir ļoti svarīgs. Salaspilī ir potenciāls radīt ko īpašu, jo ir vēsturiskais pamats – zinātniskie institūti, ir infrastruktūra, cilvēku resurss, divu veidu satiksme un Nacionālais botāniskais dārzs. Jārok, kur var izrakt, un Salaspils ir tā vieta”.

Sarunas laikā tika apspriesta iespēja šādas idejas realizācijai sadarbībā ar LIAA projektu. Tika izdiskutēti priekšnosacījumi, kas nepieciešami no pašvaldības un Salaspils uzņēmēju biedrības puses, lai īstenotu ieceri. Pašlaik izraudzītā vieta Biznesa inkubatora izveidei ir telpas Salaspilī, Rīgas ielā 113. Ēka ir daļēji izremontēta, kā arī ar  plašām ražošanas telpām.

Biznesa inkubatora izveide nodrošinātu iespēju uzņēmējiem, kļūstot par inkubatora klientu, uzsākt inovatīvu biznesu, saņemt telpas ražošanas vai tās iznomāt. Būtu iespēja saņemt konsultācijas un informāciju, kas nepieciešama uzsākot uzņēmējdarbību, piemēram, par biznesa plāna izstrādi, par tirgus apguvi, grāmatvedību, juridiskajiem aspektiem, par dizainu un mājas lapu izstrādi.

Arī RTU ir ieinteresēta palīdzēt pie Biznesa inkubatora izveides un tā apdzīvošanas. “Salaspilī ir telpas, ir jauda, ko no pašvaldības puses būtu jāizmanto. Rīgas tehniskā universitāte varētu sniegt pakalpojumus, ar kuriem var atbalstīt un palīdzēt uzņēmējiem, piemēram, prototipēšanu. Varētu veidot kombinētu atbalsta programmu, līdzīgi kā tas jau notiek Siguldā un Madona,” informēja Mareks Zeltiņš, RTU Projektu pārvaldības departamenta direktors.

Vairāk informācijas par idejas realizāciju un projekta virzību no LIAA puses tiks sniegtas pavasara pusē.