Ar Salaspils uzņēmēju biedrību tiekas satiksmes ministrs Tālis Linkaits

  • -

Turpinot tikties ar valsts vadošajām amatpersonām, septembra sākumā Salaspils uzņēmēju biedrība (turpmāk – SUB) aicināja uz tikšanos satiksmes ministru Tāli Linkaiti. Vizītes galvenais sarunu temats bija šosejas “Rīga – Maskava” izbūve, tomēr tika pārrunātas arī citas novada uzņēmējiem būtiskas ar satiksmi saistītas tēmas.

Salaspils ir stratēģiski nozīmīga vieta, jo novadu šķērso dzelzceļa līnija un blakus novadam dien dienā ir aktīva kustība uz šosejas “Rīga – Daugavpils”. Paredzams, ka arī nākotnē novads būs nozīmīgs punkts, jo projekta “Rail Baltica” ietvaros Salaspils teritorijā plānots kravu pārkraušanas termināls.

Lai būtu informēti par būtiskākajiem satiksmes jautājumiem, kas skar novadu un tā uzņēmējus, SUB uz sarunu aicināja satiksmes ministru Tāli Linkaiti. Ministrs sākumā viesojās pie novada vadības, bet pēc tam tikās ar pārstāvjiem no 30 Salaspils uzņēmumiem.

Ministra tikšanās ar uzņēmējiem notika vienā no lielākajiem novada uzņēmumiem SIA “PERI”, kas nodarbojas ar veidņu un sastatņu ražošanu. Uzņēmums 2008.gadā Salaspils novadā uzbūvēja biroju un noliktavas telpas, investējot 4 milj. EUR, savukārt šo gadu laikā nodokļos samaksājis vairāk nekā 24 milj. EUR.

Tikšanās laikā tika pārrunāta uzņēmuma SIA “PERI” situācija. Proti, pāri šī uzņēmuma teritorijai ir plānots būvēt šosejas “Rīga – Maskava” posmu. Diemžēl plānotā ceļa projektēšanas sākuma stadijā uzņēmuma pārstāvji netika informēti par šāda veida apgrūtinājumu.

T.Linkaits norādīja, ka par radušos situāciju iepriekš nav bijis informēts, tomēr ir pārliecināts, ka šādos gadījumos novada pašvaldībai ir jāuzrauga potenciālie konflikti un par tiem jāinformē uzņēmēji.

Turpinājumā tika diskutēts gan par degvielas akcīzes nodokļa plānoto pieaugumu, gan par nepietiekamo finansējumu ceļu būves jomā, kā arī par plānoto kravu terminālu Salaspils novadā. Tika pārrunāta arī situācija saistībā ar pasažieru vilcienu iepirkumu un situāciju Latvijas dzelzceļā kopumā.

Paldies Linkaiša kungam, ka pieņēma SUB uzaicinājumu un apmeklēja Salaspils novadu – tikās ar Salaspils uzņēmējiem,  diskutējot par sarežģītām, bet uzņēmējiem vitāli svarīgām tēmām.

SUB šāda formāta tikšanās ar valsts vadošajām amatpersonām iedibinājusi no 2018.gada sākuma. Salaspilī viesojušies dažādu ministriju pārstāvji, kā arī iestāžu vadītāji. Biedrība šo iniciatīvu īstenos arī turpmāk, tādējādi paužot savu redzējumu par tautsaimniecības attīstību un veicinot valsts pārvaldes un uzņēmēju sadarbību.