Atklāts rekonstruētais Granīta ielas ceļa posms

  • -

Pulcējoties Salaspils novada domes pārstāvjiem, Salaspils uzņēmēju biedrības (SUB) un Granīta ielas pudura uzņēmumu pārstāvjiem, otrdien, 6. septembrī, tika svinīgi atklāts rekonstruētais Granīta ielas ceļa posms.

Granīta iela nodrošina pieeju uz vairākiem Salaspils novada uzņēmumiem, taču neizbruacamā ceļa seguma dēļ sagādāja problēmas uzņēmumu darbībai. Lai to novērstu, ceļa remontu laikā tika veikta pilnīga ceļa rekonstrukcija, kas tagad nodrošina pienācīgu pārvietošanos pa ceļu, kas paredzēts īpaši smago mašīnu transportam.

Novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars savā uzrunā uzsvēra, ka Granīta ielas ceļš noteikti nav ne garākais, ne labākais ceļa posms: „Tas ir īpašs ar to, ka te nav nevienas privātmājas – te ir tikai un vienīgi uzņēmēji. Taču tas ir mūsu redzējums, uz to kā pašvaldībai būtu jārīkojas, jo pa ceļu pārvietojas ne tikai transports, bet arī viesi un darbinieki”.

Pateicības vārdus teica Granīta ielas uzņēmumu pudurī esošie uzņēmumu pārstāvji. SIA “Dižozols plus” direktors Ģirts Plakans atminējās, kā pirms ceļa rekonstrukcijas transporta kompānijas atteicās braukt pakaļ produkcijai: „Braucot pa šo ceļu, bedres bija precīzi smagās mašīnas riepas diametrā. Auto apstājās un netika tālāk. Taču tagad nav neviena mūsu klienta, kas atbrauktu un nepiefiksētu, ka esam tikuši pie jauna ceļa. Kā teic ārvalstu sadarbības partneri īsts highway (no angļu valodas lielceļš) mums esot. Arī no darbiniekiem saņemu pozitīvas atsauksmes. Viņi ir patiesi priecīgi un apmierināti”.

Guntars Cauna (SIA „NP Properties” pārstāvis) norādīja uz to, ka Granīta ielas ceļa rekonstrukcija īpaša arī ar to, ka tā satuvinājusi kaimiņu uzņēmumus, kas iepriekš bijuši vien minimāli pazīstami. Savukārt uzņēmuma SIA ”Betons 97” valdes loceklis Vairis Brīze uzsvērka, ka, ceļa rekonstrukcija ir labs piemērs kā veidot veiksmīgu komunikāciju starp novadu un uzņēmējiem. Kā pateicību par veiksmīgo sadarbību ar novada domi un Salaspils uzņēmēju biedrību, Granīta ielas pudura uzņēmēji dāvāja pateicības rakstu Salaspils novada domei.

SUB valdes priekšsēdētājs Miks Balodis paldies teica Čudara kungam un Zeimuļa kungam, par to, ka dome uzklausa sava novada uzņēmējus, iedziļinās viņu problēmās un iespēju robežās risina jautājumus. Īpaša pateicīa tika pausta arī novada domes izpilddirektoram Andrejam Jaunkalnam un attīstības daļas vadītājam Guntaram Auderam, kas vistiešāk bija iesaistīt ceļa rekonstrukcijā. „Esam izdarījuši lielu darbu. Runa nav tikai par jaunizbūvēto ceļu – runa ir par principu, ka vietējo uzņēmēju dialogs ar domi nes reālus augļus, palielinot gan vietējo uzņēmēju konkurētspēju, gan papildus rados jaunas darba vietas, gan veicinot lokālo novada patriotismu,” saka Miks Balodis.

Kā ziņots, Salaspils uzņēmēju biedrība sadarbojoties ar Salaspils novada domi jau otro gadu novada budžeta plānā iezīmējusi simts tūkstoš eiro infrastruktūras izbūvei uzņēmējdarbības nodrošināšanai. Kā vienojusies dome un Salaspils uzņēmēju biedrība, tad arī turpmākais finansu izlietojums plānots ceļu stāvokļa uzlabošanas remontdarbiem.