Lai iepazītos ar Salaspils uzņēmējdarbības vidi, Salaspilī viesojas Jēkabpilieši

  • -

20.aprīlī Salaspilī viesojās Jēkabpils novada domes un uzņēmēju biedrības pārstāvji, lai iepazīstoties ar Salaspils novada domes pārstāvjiem, uzņēmējiem un uzņēmējdarbības vidi kopumā, veidotu ciešākas sadarbības saites un mācītos labās prakses piemērus. Viesi vizītes laikā apciemoja arī dažus no novada uzņēmumiem.

Lai arī katrs novads ir unikāls ar saviem iedzīvotājiem, uzņēmējiem, izaicinājumiem un veiksmes stāstiem, bieži vien tieši sadarbības un dalīšanās pieredzē var būt ļoti nozīmīga. Lai savstarpēji iepazītos un gūt noderīgu informāciju par uzņēmējdarbības vidi, Salaspilī viesojās Jēkabpils pilsētas pārstāvji. Delegācijas sastāvā bija pilsētas domes priekšsēdētājs Raivis Ragainis un Jēkabpils uzņēmēju biedrības pārstāvji.

Vizīte sākās Salaspils novada domē, kur abu pušu pārstāvji savstarpēji iepazinās un pārrunājā uzņēmējdarbības jautājumus. Lai apskatītu Salaspils uzņēmēju plašo darbības spektru SUB piedāvāja Jēkabpils viesiem ielūkoties dažu novada uzņēmumu darbībā.

Sākumā viesi devās uz parku „Ārpus laika”. Lai viesi sajustu parka maģisko auru, tā saimniece Ilze Bērziņa viesiem ne vien izrādīja pašu parku, bet arī patīkami pārsteidza ar pavasarīgu pikniku. Līdzās mierpilnajai uzkodu baudīšanai Ilze viesus iepazīstināja ar parka ideju un kopējo vīziju, radīja sajūtu, ka skaistākie dzīves mirkļi, piemēram, ģimenes vai draugu fotosesijas, kāzu ceremonijas, saliedēšanas pasākumi var notikt “Ārpus laika”.

Pēcāk Jēkabpils un Salaspils pārstāvji devās uz uzņēmumu puduri Guntiņās. Tur izrādīts tika uzņēmums „I2”, kas nodarbojas ar galdniecības izstrādājumu ražošanu. Uzņēmums īpašs ar savu inovatīvo pieeju, nodrošinot radošus risinājumus Latvijā vēl ne visai populārajām celtnēm – pasīvajām ēkām.

Netālu no „I2” atrodas uzņēmums „Koka ziemas dārzi. Uzņēmuma namatēvs, Normunds Guļajevskis, stāstīja par koka terasēm un citām koka konstrukcijām, ko pēc individuāla pasūtījuma var pasūtīt ikviens interesents.

Uzņēmumu apskates tūres pēdējais pieturas punkts bija „Arco Color Latvija”.  Vizīte noslēgumā abu pilsētu pārstāvji neformālā atmosfērā ciemošanos noslēdza salaspiliešu iemīļotajā restorānā „4 Pēdas”.

Jēkabpils uzņēmēju biedrība vizītes noslēgumā atzina, ka guvuši gan iedvesmu, gan noderīgu informāciju un pieredzes stāstus, ko izmantot Jēkabpils uzņēmējdarbības vides attīstībai.