Paplašināta uzņēmējdarbība multi modālā sauso kravu termināla tuvumā

  • -

21. jūlijā kopīgā sarunā tikās AECOM Baltijas reģiona direktors Arnis Kākulis, Salaspils loģistikas uzņēmuma “Wellman Logistics” izpilddirektors Dans Bārtulis un Salaspils uzņēmēju biedrības valdes priekšsēdētājs Miks Balodis. Tikšanās tēma bija par dzelzceļa līnijas Rail Baltica būvniecības sasaisti ar vietējā uzņēmuma “Wellman Logistics” darbības paplašināšanu. Tika izrunāts Rail Baltica projekta plānojums un tehniskie jautājumi, kas jāņem vērā, ja uzņēmums “Wellman Logistics” vēlās attīstīt savu darbību Salaspilī.

Miks Balodis atkārtoti uzsvēra salaspiliešiem aktuālo jautājumu par dzelzceļa pārbrauktuves noslogojumu. Tika izrunāti iespējamie varianti par kravas vilcienu plūsmas samazinājumu pie Salaspils dzelzceļa stacijas un iespējamā tuneļa izbūvi zem dzelzceļa pārbrauktuves.

AECOM pārstāvis apliecināja, ka šis aspekts ir ņemts vērā un projektēšanas stadijā ir paredzēta kravas sliežu pārcelšana uz Saulkalni, tomēr tās realizācija ir atkarīga no uzņēmuma “Latvijas Dzelzceļš”, kurš piešķir finansējumu šīs idejas īstenošanai. Stāstot par tuneļa izbūvi zem dzelzceļa pārbrauktuves Arnis Kākulis noraidīja, ka šāda veida rekonstrukcija nav savienojama Rail Baltica projekta ietvaros. Tomēr Kākuļa kungs informēja, ka pastāv iespēja domāt par izdevīgākiem ceļa pieslēgumiem, kas atvieglos pārvietošanos ne vien uzņēmējiem, bet arī iedzīvotājiem.

Kā ziņots iepriekš, jaunās dzelzceļa līnijas Rail Baltica projekta ietvaros Salaspils teritorijā plānots būvēt multi modālo sauso kravu termināli. Salaspils uzņēmēju biedrība uztur sarunas ar projekta īstenotājiem, lai termināļa izbūve un darbība būtu izdevīga gan vietējiem uzņēmējiem, gan salaspiliešiem. Par vienu no saviem galvenajiem darba uzdevumiem Salaspils uzņēmēju biedrība ir izvirzījusi palīdzēt novadam atrisināt jautājumu par dzelzceļa pārbrauktuves atslogošanu un tuneļa izbūvi Salaspilī.