Salaspilī ražoti akmens izstrādājumi

  • -

Salaspilī, Gaismas ielā 14A, top visdažādākie akmens izstrādājumi: virtuvju un vannas istabu galdu virsmas, kāpnes, palodzes, kamīnu portāli, fasādes, strūklakas, bruģakmens, flīzes un kolonnas. Salaspilī ražotie akmens izstrādājumi sev mājvietu atrod gan tepat, Rīgā un Jūrmalā, gan tuvākās un tālākās Eiropas valstīs. Par akmens apstrādes uzņēmumu SIA „Pilsakmens” vairāk pastāstīja tā īpašnieks, Rihards Mateisons.
Riharda stāsta aizsākumi meklējami 90-to gadu sākumā, kad pats strādājis par flīzētāju būvniecībā: „Tas bija laiks, kad Latvijā palēnām popularitāti ieguva akmens produkti no tālākām un ļoti tālām pasaules vietām. Latvijā ne tad, ne tagad, nevienā mācību iestādē neapmāca akmens apstrādes meistarus, tāpēc nācās atklāt visu pašam. Man gadījās būt vienam no pirmajiem Latvijā, kas montēja akmeni”. Aptuveni 10 gadu laikā Rihards un viņa brigāde prasmi apguvuši, un uzņēmīgais salaspilietis nonācis pie idejas par sava uzņēmuma izveidi.
Lai arī Riharda pieredze ar savu pirmo akmens apstrādes kopuzņēmumu nebija veiksmīga, tagad salaspilietis var lepoties ar uzņēmumu „Pilsakmens”, kas dibināts 2011. gada sākumā: „Mūsu uzņēmums izstrādājumus veido gan no dabīgā akmens (granīts, marmors,travertīns, oniks u.c.), gan no mākslīgā akmens (kvarcs). Veicam pilnu apstrādes ciklu – iepērkam materiālus, apstrādājam un veicam montāžu objektā. Tagad ir skaidrs, kas jādara, lai process ir loģisks un normāls, bet uzņēmums pelnošs un dzīvotspējīgs”.
Arī stāsts par uzņēmuma nosaukumu vistiešākajā veidā saistīts ar Salaspili: „Teikšu pavisam godīgi,” uzņēmuma īpašnieks ir atklāts, „Esmu Salaspilī dzimis un audzis. Atgriežoties no Rīgas un veidojot šo uzņēmumu, pēc visām pirmā uzņēmuma neveiksmēm, es skaidri zināju, ka gribu šeit ne tikai dzīvot, bet arī strādāt. Nosaukums sākumā bija iecerēts ļoti garš „Salaspils akmens”, bet tad saīsinājām uz „Pilsakmens””.
2016. gada maijā durvis apmeklētajiem atkal vēris rekonstruētais Latvijas Nacionālais mākslas muzejs. SIA „Pilsakmens” var lepoties ar iesaisti šajā projektā. „Tas bija restaurācijas objekts. Mūsu pārziņā bija ieejas centrālās kāpnes, kuras ir no balta marmora un ir uzbūvētas vairāk kā 100 gadus atpakaļ. Padomju laikā kāpnes tika notraipītas ar visdažādākajām līmēm un netika pienācīgi koptas . Mēs to visu veiksmīgi attīrījām, atjaunojām, pārpulējām, pārslīpējām. Savu ieguldījumu esmu devis arī tirdzniecības centra „Galleria Riga” pirmā stāva izstrādē. Sākotnēji projekts tika nodots itāļu ziņā, jo veikala īpašnieki bija pārliecināti ka Latvijā iecerēto marmora montāžu neviens nevar uztaisīt. To varētu saukt par personīgo lepnuma projektu, jo es  gadu pārliecināju īpašniekus, ka to var arī latvieši izdarīt. Sadarbībā ar citu uzņēmumu pats gan iesāku, gan novedu līdz beigām šo projektu,” stāsta Rihards Meteisons. „Esam veikuši arī aptuveni 300 gadus vecas ēkas akmens elementu atjaunošanu Parīzē, pēc seniem zīmējumiem, kur tagad atrodas Krievijas vēstniecības rezidence. Pastāvīgi klienti, protams, ir arī skandināvi”.
Uzņēmums nav plānojis apstāties pie sasniegtā, tādēļ plāno būvēt jaunas ražošanas telpas un nodrošināt papildus darba vietas. „Mēs pastāvīgi apmeklējam izstādes Itālijā un Ķīnā, kur ir tūkstošgadu vēsture akmens apstrādē. Vedam darbiniekus, rādām, braukājam pa rūpnīcām un akmens ieguves vietām. Pa druskai apgūstam un ieviešam visu redzēto savā darbībā.”
Lai arī savu mājsaimniecību papildinātu ar izturīgiem un krāšņiem akmens izstrādājumiem, sazinies telefoniski pa tālruņa numuru + 371 29520374 (LAT, RUS); + 371 29934662 (LAT, ENG) vai rakstot uz
pilsakmens@pilsakmens.lv.

Salaspilī ražoti akmens izstrādājumi Salaspilī ražoti akmens izstrādājumi Salaspilī ražoti akmens izstrādājumi Salaspilī ražoti akmens izstrādājumi