SUB aplūko pārbūvētos ūdens torņus Siguldā

  • -

Salaspilī netālu no k/n “Rīgava” atrodas neapsaimniekots ūdens tornis. Izskanējusi ideja, ka, līdzīgi kā Siguldā, šo ūdens torni varētu pārbūvēt un radīt skaistas, mājīgas telpas novada jauniešiem un neformālās izglītības pārstāvjiem.

14. janvāra rītā Salaspils novada pārstāvji devās pieredzes apmaiņas braucienā, lai apskatītu labo praksi divu ūdens torņu pārbūvē. Uz Siguldu devās Salaspils novada domes priekšsēdētāja vietnieks Zigmārs Zeimulis, Salaspils kapitālsabiedrības “Valgums-S” vadītājs Ilgonis Igaunis un Salaspils uzņēmēju biedrības (SUB) pārstāvji – Iveta Pokromoviča un Miks Balodis.

Pirmais ūdens tornis, kurš Siguldā iedzīvināts apmeklētājiem, ir veidots kā galerija ar gleznām un fotogrāfijām. Tas tapis sadarbībā ar arhitekti Katrīnu Kotello. Ikdienā tajā notiek dažādi tirdziņi un citi pasākumi.

Otro rekonstruēto ūdens torni apsaimnieko Siguldas novada domes kapitālsabiedrība “Saltavots”. Šis tornis veidots kā biroja ēka ar mājīgām un mūsdienīgām telpām priekš novada kapitālsabiedrības.

Brauciena laikā tika iegūts priekšstats par citu novadu veikumu. Šis piemērs būs noderīgs pamats kā kaut ko līdzīgu iespējams varētu iedzīvināt arī Salaspils novadā.