Tāds neizbēgami radošs process!

  • -

Normunds Guļajevskis ir uzņēmuma „Koka ziemas dārzi” īpašnieks. Normunds, lai arī Salaspilī nedzīvo, ir lojāls novadam un redz Salaspili kā uzņēmējdarbību attīstīt spējīgu vietu. Jau ierodoties uzņēmumā pārsteigums par to, ko var paveikt gaumīgs koka un stikla savienojums, ir neaprakstāms, jo saruna notiek dienas gaismas piepildītā stikla terasē, kas papildināta ar koka dizaina elementiem. Par uzņēmuma rašanos, darbības virzienu un kluso ieceri pastāstīja pats uzņēmējs, Normunds Guļajevskis.

„„Koka ziemas dārzi” un „Koka konstrukcijas” ir divi uzņēmumi. Nodarbojamies ar sarežģītu koka un stikla konstrukciju ražošanu. Tie ir interesanti dizaina izstrādājumi, kas vērsti uz individuālu pasūtījumu. Taisām verandas, lapenes, ziemas dārzus, logus un durvis, stikla fasādes, interjera priekšmetus,” savu stāstu aizsāk uzņēmējs. Normunds uzsver, ka masveidā nekas netiek ražots. Saražotā prece ir patiesi unikāla un navienā veikalā nebūs nopērkama.  „Ja ir interese ko uzmeistarot – zvanam, braucam, diskutējam, domājam, skicējam, kamēr nonākam līdz tam, kas patīk. Katru reizi tas ir tāds neizbēgami radošs process,” stāsta uzņēmuma īpašnieks.

Uzņēmums darbību sācis 2004. gadā. Kāpēc? „Tādas lietas tolaik Latvijā neviens nepiedāvāja. Kāpēc nepamēģināt piedāvāt to, kā nav un ko varbūt vajadzēs? Sanācām kopā domu biedru grupa un sākām darboties un veidot. Un tā pamazām uzņēmums ir attīstījies”. Tagad uzņēmumā strādā 14 darbinieki, galvenokārt galdnieki un inženieri. Normunds Guļajevskis par paša izloloto uzņēmumu saka: „Esam mazi, elastīgi, tendēti uz jaunām, tehnoloģiski interesantām lietām. Kā es saku – materiālu ziņā mēģinām savienot nesavienojamo”.

Vaicāts, vai latvieši pavelkas uz inovatīviem risinājumiem, Normunds atbild piekrītoši. „Tas, kas ir noticis 90-tajos gados, ir Eiropas vai Pasaules lobijs un vienkāršu lietu domāšanu ir noplacinājis. Ar katru gadu var redzēt progresu, kā cilvēki sāk atraisīties un skatīties uz nestandartu. Ar katru gadu to izjūt arvien vairāk un vairāk”.

Ieceres ir – lielākas, mazākas, ātri realizējamas vai ilgtermiņā ir cits jautājums. Normunds teic, ka laprāt komunicētu ar salaspiliešiem. Komunicētu ar novadniekiem caur savu piedāvāto prudukciju. „Gribētu realizēt vietu Salaspilī, kur var gan apskatīties mūsu un citu Salaspils uzņēmēju piedāvāto produkciju, gan pie viena arī labi pavadīt laiku.” Uzņēmējs sarunā to nodēvē par izklaides – izstrādājumu parku. „Tā varētu būt vieta, kur brīvi, nesaspringtā gaisotnē, ejot gan ārā, gan iekšā var apskatīt lietas, kas tev nav, bet varētu būt. Materiālu revolūcijas, pārdomas par interesantiem dizainiem un formām”. Jāpiebilst, ka Latvijā šādu vietu vēl nav. Varbūt Salaspils var būt pirmā?

 

Vizuāli baudāmāk šeit, uzņēmuma mājas lapā http://koka.lv/