TMB Elements iegādājies vienu no lielākajiem Somijas dzelzbetona konstrukciju ražotājiem

  • -
  1. septembra pēcpusdienā Salaspils uzņēmēju biedrības delegācija ciemojās saliekamo dzelzbetona konkstrukciju ražošanas uzņēmumā TMB Element. Tas kļuvis par vadošo uzņēmumu savā nozarē ne tikai Latvijā, bet arī Baltijas mērogā.

Vizītes mērķis bija sveikt un pārrunāt TMB Element nesen noslēgto darījumu par vienu no lielākajiem Somijas dzelzbetona konstrukciju ražotājiem „Betonimestarit OY” iegādi. Darījuma rezultātā TMB Element Latvijas uzņēmumam tiks pievienotas visas četras Somijas rūpnīcas, kurās kopā strādā vairāk nekā 250 darbinieki, veidojot kopējo apgrozījumu Latvijas, Igaunijas un Somijas ražotnēm tuvu 100 miljoniem EUR un nodarbinot ap 600 darbiniekus.

Kā pastāstīja TMB Elements uzņēmuma vadītājs Juris Kaļeņuks, TMB Elements eksportē virs 90% no visa saražotā ar eksporta tirgu – Zviedrija. Latvijas rūpnīcas administratīvā platība ir 5000 kv.m, bet pavisam tā aizņem ap 5 ha lielu teritoriju. Rūpnīcā uzstādītas jaunas, modernas dzelzsbetona elementu ražošanas iekārtas: “Haarup” (Dānija), “Drivietech” (Somija).

Salaspils uzņēmēju biedrība no tiesas lepojas, ka savējo vidū ir piemēri, kad latviešu uzņēmumi veiksmīgas darbības rezultātā iegādājās ārvalstu uzņēmumus. Vēlam veiksmi TMB Element un sakām paldies par iespēju apskatīt uzņēmumu!