Uzņēmīgs uzņēmums: saruna ar SIA “Gip-ko” vadītāju Ivetu Pokromoviču

  • -

Salaspils novadā ir ne mazums uzņēmīgi un interesanti uzņēmumi. Lai iepazīstinātu tuvāk ar tiem, esam izveidojuši rubriku “Uzņēmīgs uzņēmums”. Tās ietvaros pastāstīsim plašāk par Salaspils novada uzņēmumiem, to pirmsākumiem, attīstību un izaicinājumiem covid-19 krīzes apstākļos. Pirmais uzņēmums, par kuru stāstām jaunās rubrikas ietvaros, ir SUB ilggadējs biedrs – SIA “Gip-ko”. Lai interesanti un noderīgi!

Uzņēmuma darbības veids

Uzņēmums SIA “Gip-ko” darbību uzsācis 2007.gadā. Pašlaik uzņēmums nodrošina mini ekskavatoru pakalpojumus. Kā stāsta uzņēmuma vadītāja Iveta: “Rokam visu, ko ar mini ekskavatoru var izrakt – liekam trubas, elektrības vadus, māju pamatus u.c. Sadarbojamies gan ar fiziskām, gan juridiskām personām.”

Stāstot par mini ekskavatoru pakalpojumu biznesa pirmsākumiem, I.Pokromoviča min, ka, lai apgūtu nozares specifiku un varētu darboties pēc valstī noteiktās likumdošanas, veltīts gan laika, gan finanšu resurss. Izieti dažādi kursi, iegūti sertifikāti un licences kravu pārvadājumiem, tāpat arī apgūti darba drošības jautājumi.

Pandēmijas ietekme uz uzņēmumu un nozari kopumā

Pandēmijas ietekmējusi arī uzņēmumu SIA “Gip-ko”, kā rezultātā nācies samazināt saimnieciskās darbības apjomu. “Covid-19 laikā cilvēki nezina, cik ilgi varētu būt jādzīvo taupības režīmā. Līdz ar to mājsaimniecības tērē naudu pirmās nepieciešamības precēm. Mans bizness nav primārs. Tas vairāk ir saistīts ar paplašināšanos un nākotnes perspektīvām. Ja iedzīvotājiem tomēr ir līdzekļi, viņi necenšas tos tērēt tik ātri, jo risks, ka vari palikt bez darba un bez līdzekļiem, ir diezgan augsts,” stāsta I.Pokromviča. Līdz ar to covid-19 laikā uzņēmumā samazināts nodarbināto personu skaits, kā arī netika ņemta dalība iepirkumos, kuros citādi uzņēmums būtu piedalījies.

Taujājot par emocionālo noskaņojumu, Iveta atzīst, ka šobrīd bailes vai izteikta neziņa nav, jo var just, ka ir uzsākta tā sauktā “ekonomikas sildīšana”. Piemēram, apjomīgs finansējuma apmērs tiek novirzīts ielu un ceļu remontiem – tātad nozarēm ar kurām saistīta arī SIA “Gip-ko” darbība. Daudzas pašvaldības arī uzsākušas projektus, kuru ietvaros iedzīvotāji savu mājokļu ūdens sistēmas pievieno centrālajai ūdens sistēmai. Tātad centrālā ūdens vada izvietošanu nodrošina pašvaldība, bet pieslēgumu pie centrālā ūdens vada katram iedzīvotājam jāfinansē no saviem līdzekļiem. Tā ir jauna niša, un uzņēmuma vadītāja norāda, ka šie divi lielie projekti dod cerību tam, ka biznesam veiksies labāk. Tāpat Iveta atzīst, ka covid-19 ierobežojumu laiks ir radījis iespēja sakārtot biznesu. Piemēram, bijusi iespēja un laiks pārvērtēt tehniku, biznesa modeļus un ienesīgumu – tā teikt atsijāt labo graudu no sēnalām, saprast, kas ikdienas rutīnā bija aplipis ar darbiem, kuri nedeva maksimālo atdevi.

Uzņēmuma nākotnes ieceres

Pašlaik mainīt uzņēmuma pamatdarbības veidu nav plānots, taču ir iecere orientējoši no 2021.gada rudens Salaspils iedzīvotājiem 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā piedāvāt evakuatora pakalpojumus.

Jāpiebilst, ka uzņēmuma vadītājai Iveta Pokromivičai idejas ir pārpārēm. Pašlaik viņa piedalās arī komercializācijas apmācībās zinātniekiem “Co.Lab” un strādā pie finanšu instrumenta – metodoloģijas mazo un vidējo uzņēmumu krīzes noturības aprēķināšanai. Iveta stāsta, ka pagaidām produkts ir izstrādes procesā, bet nākotnē to varētu piedāvāt, piemēram, aplikācijas veidā grāmatvedības uzņēmumiem.

Kontakti saziņai

Visi, kuriem ir interese un nepieciešamība izmantot SIA “Gip-ko” pakalpojumus, ir laipni aicināti sazināties ar uzņēmuma pārstāvjiem pa tālruņiem 26407714 vai 29401130.