Viktorīna “Latviski par Salaspili”

  • -

Salaspils 2. vidusskolā nu jau par tradīciju kļuvusi viktorīna “Latviski par Salaspili”. Tā ir spēle, kurā vidusskolas jaunieši var likt lietā savas zināšanas par Salaspili, rādīt savas radošās prasmes un piedalīties foto orientēšanā. Salaspils uzņēmēju biedrība (SUB) arī iesaistījusies spēles tapšanā ar pāris īpaši sagatavotiem jautājumiem par uzņēmējdarbību un balvām labākajiem dalībniekiem.

Šogad Salaspils 2. vidusskolas konkurss tika organizēts divās daļās. Pirmajā no tām tika pārbaudīta jauniešu spēja orientēties pēc kartes un redzes atmiņa. Skolotājas bija sagatavojušas vairāk kā 20 objektu garu sarakstu ar lietu un vietu fotogrāfijām, kas jāatrod. Jauniešiem bija jānofotografējas pie tām, tādā veidā krājot punktus. Vienas stundas laikā bija  jāatpazīst un jāatrod interesanti akmeņi, uzraksti, ēkas un citi objekti, kas īpaši zīmīgi mūsu novadam.

Otrā spēle daļa notika skolas telpās. Tajā skolēniem nācās izmantot ne vien skolā iegūtās vēstures un ģeogrāfijas zināšanas, bet arī aktiera talantu, spēlējot mēmo šovu. Jautājumu bloki bija par Salaspils vēsturi, par statistiskajiem rādītājiem, novada simboliku un tās nozīmi. Šī gada jauninājums bija jautājumu sadaļa par uzņēmējdarbību Salaspils novadā. Komandām bija jānosauc Salaspilī zināmos uzņēmumus, jāatbild, cik pavisam uzņēmumu ir Salaspilī un jāatminas mikro uzņēmuma definīcija.

Četru komandu konkurencē par zinošākajiem tika atzīta 12.a klases komanda. Viņi balvā saņēma dāvanu karti no pašmāju restorāna un SUB biedra “4 pēdas”. Uzvarētāju komandas dalībnieks Vladislavs atzīst, ka, piedaloties šādā konkursā, ir iespēja labāk iepazīt Salaspils  novadu un, ja arī kāda jautājuma atbilde nav zinām, tad var pārbaudīt intuīciju.  “Vislabāk patika šogad ieviestais jauninājums – orientēšanās. Tas patiesi bija varen aizraujoši!” savā viedoklī dalās Vladislavs. Pārējie dalībnieki par aktīvu dalību konkursā saņēma kino “Forum Cinemas” dāvanu kartes, bet skolotājas, bez kuru iniciatīvas spēle nebūtu tapusi, kā pateicību saņēma dāvanu kartes no salona “Figura line”.

Prieks par aktīviem un zinošiem Salaspils jauniešiem. Lai ir uzņēmības un zināšanas mācību gada nogalē un gaidāmajos noslēguma eksāmenos!